Zprávy

November 17, 2021

Proč je Pai Gow Poker lepší než mnoho stolních her

Lukáš Novák
WriterLukáš NovákWriter

O Texas Hold'emu a televizních událostech, jako je WSOP, uslyšíte, pokud se budete věnovat pokeru v jakémkoli kasinu. Fanoušek stolních her občas zmíní Caribbean Stud nebo Three-Card Poker, zatímco Pai Gow Poker nepřichází v úvahu téměř nikdy.

Proč je Pai Gow Poker lepší než mnoho stolních her

Pai Gow Poker byl „černou ovcí“ rodiny navzdory skutečnosti, že běžný poker a jeho odnože byly na stolních hrách oblíbené. I když většina hráčů ignoruje poker se sedmi kartami, stále je z hlediska strategie lepší než většina stolních her.

Přesto existují dobré důvody, proč může být poker Pai Gow nejlepší ze všech stolních her. Jedním z pozoruhodných kladů této hry je, že její house edge je jednou z nejnižších ze všech karetních her.

Pai Gow's House Edge vs. Ostatní stolní hry

Jako hráč stolních her je vaším úkolem najít hry s nejnižší možnou hranou domu. Jakákoli hra nebo handa má neodmyslitelnou výhodu kasina a tato výhoda kasina se nazývá výhoda domu. Navíc, čím větší je, tím obtížnější jsou pro vás dlouhodobé kurzy.

V důsledku toho je blackjack „svatým grálem“ pro fanoušky house edge, protože hráčům, kteří znají základní techniku, nabízí sazbu pouhých 0,50 procenta. Jinými slovy, dlouhodobí hráči blackjacku, kteří používají základní strategii, riskují pouze ztrátu 0,50 $ za každých 100 $ vsazených do hry.

S 5,26 procenta house edge je americká "dvojitá nula" ruleta polárním opakem evropské "nulové" rulety. Pai Gow Poker má však ve srovnání s jinými karetními hrami skromný poměr výhod.

Ve srovnání s jinými stolními hrami má Pai Gow Poker extrémně nízkou house výhodu. Má výhodu 1,46 procenta oproti blackjacku bez strategie, výhodu 2,7 procenta oproti ruletě s jednou nulou a 5,26 procenta oproti americké ruletě.

S menším bankrollem můžete hrát déle

V Pai Gow Pokeru budete svědky spousty tlaků, protože každá handa je zápas dva proti dvěma proti dealerovi. Díky tomuto „push prvku“ je hra ideální pro ty, kteří mají rádi pomalejší a stabilní herní zážitek. Ve většině případů začnete s 50 dolary a skončíte se stejnými 50 dolary, pokud vložíte několik sázek, abyste vyhráli pár drinků.

Proč se někteří sázkaři vyhýbají Pai Gow

Pro začátek je pozoruhodné, že hra Pai Gow Poker má asijské kořeny, což má tendenci bránit hráčům, kteří nejsou v Asii, aby se této hry účastnili.

Tlak je dalším důvodem, proč se příležitostní hráči vyhýbají Pai Gow Pokeru. Pokud jdete do kasina s úmyslem vyhrát nebo prohrát všechny své žetony v tomto procesu, hra, kde je výsledek ve 40 % případů nulový, nemusí být pro vás.

A konečně, komplikovaný přístup potřebný ke hře může být únavný. Takže hráči, kteří se chtějí dobře bavit, ale nezajímají se o výhru, jdou do hazardních her, jako je baccarat, ruleta a kostky.

About the author
Lukáš Novák
Lukáš Novák
About

Lukáš Novák je poutavá kombinace české historie a vroucí vášně pro hraní. Jako expert na lokalizaci obsahu online kasin se stará o to, aby každá hra působila jedinečně česky, ale zároveň si zachovala své globální kouzlo.

Send email
More posts by Lukáš Novák
undefined is not available in your country. Please try:
The House Edge Showdown: Face Up Pai Gow Poker vs. Tradiční Pai Gow Poker
2024-04-17

The House Edge Showdown: Face Up Pai Gow Poker vs. Tradiční Pai Gow Poker

Zprávy