Zprávy

July 7, 2021

Pai Gow Poker: Naučte se základy

Lukáš Novák
WriterLukáš NovákWriter

V roce 1985 vytvořil americký majitel klubu jménem Sam Torosian karetní hru Pai Gow, kterou volně založil na čínské hazardní hře domino. Pai Gow, nazývaný také double-hand poker, se v průběhu desetiletí stal základem kasina. Je to podobně které nabízejí online kasina a lze je hrát na stolních počítačích nebo na mobilních zařízeních.

Pai Gow Poker: Naučte se základy

Naučit se a pochopit základy Pai Gow může vyžadovat určité úsilí a čas. Výsledkem však jsou příležitosti k výzvě, zábavě a odměňování hrou.

Jak hrát Pai Gow

V mnoha typech pokeru hrají hráči proti jiným hráčům. V Pai Gow se však hráč snaží porazit bankéře nebo dealera domů. Ve hře může být hostováno až šest hráčů. Pai Gow používá standardní balíček 52 karet plus jeden žolík. Žolík lze použít jako náhradní kartu k dokončení postupky nebo barvy. Jinak vždy slouží jako eso.

Pro Pai Gow platí obvyklé hodnocení pokerových kombinací. Od nejnižší po nejvyšší jsou to vysoká karta, pais, dva páry, trojice, postupka, flush, full house, čtyřka, straight flush a royal flush.

Cílem hráče je dokončit dvě pokerové kombinace. Jedna ruka se skládá z 5 karet, zatímco druhá má 2 karty. Pokud dvě ruce hráče porazí dvě ruce dealera, vyhrává hráč. Pokud vyhraje pouze jeden z hráčů, výsledek se nazývá push. Pokud obě pokerové kombinace hráče prohrají, hráč prohraje sázku.

Sázky se uzavírají na začátku hry. Hráč a dealer obdrží každý sedm karet. Hráč musí rozdělit své karty do dvou samostatných kombinací: vysoký nebo velký list s pěti kartami a nízký nebo malý list se dvěma kartami. Vysoká kombinace by měla být vždy lepší než nízká. Hráč, jehož nízká kombinace převyšuje její vysokou kombinaci, fauloval svou ruku a prohrál sázku.

Výplaty v Pai Gow Poker

Běžné handy Pai Gow představují přímou výplatu 1:1 na sázce, když hráč porazí dealera. Hranice domu se pohybuje kolem 2,84 %, což je výsledek toho, že většina hráčů prohrává v případě nerozhodného výsledku. Hráči se však mohou rozhodnout vsadit bonusovou sázku, což je místo, kde je šance na dobrý vysoký list vyšší. Typické výplaty jsou následující:

 • Rovně – 2:1
 • Trojice – 3:1
 • Flush – 4:1
 • Plný dům – 5:1
 • Čtyřky – 25:1
 • Straight flush – 50:1
 • Royal flush – 150:1
 • Pět es – 400:1
 • 7 karetní postupka s žolíkem – 1 000:1
 • Royal flush plus dvě dvojky – 2 000:1
 • 7 karetní postupka bez žolíku – 8 000:1

Cvičení Pai Gow Poker

Hráči se mohou lépe seznámit s pravidly a hratelností Pai Gow díky online cvičení. Kromě mobilních aplikací Pai Gow, které si lze stáhnout, existuje mnoho online kasin, která nabízejí hry Pai Gow, které lze hrát zdarma. Tyto hry umožňují hráčům rozvíjet strategie, experimentovat s metodami sázení a budovat si sebevědomí, než přejdou k hraní Pai Gow o skutečné peníze.

About the author
Lukáš Novák
Lukáš Novák
About

Lukáš Novák je poutavá kombinace české historie a vroucí vášně pro hraní. Jako expert na lokalizaci obsahu online kasin se stará o to, aby každá hra působila jedinečně česky, ale zároveň si zachovala své globální kouzlo.

Send email
More posts by Lukáš Novák
undefined is not available in your country. Please try:
A Night to Remember: Las Vegas Local Hits $200,000 Video Poker Jackpot
2024-05-16

A Night to Remember: Las Vegas Local Hits $200,000 Video Poker Jackpot

Zprávy