Zprávy

July 21, 2021

Pai Gow Poker: East Meets West

Lukáš Novák
WriterLukáš NovákWriter

Čína, kdysi nazývaná Říše středu, je starobylá země, jejíž kultura a tradice se proslavily po celém světě. Od kuchyně a umění po tradiční medicínu a hry, aspekty čínského života pronikly nebo se spojily s dnešním západním světem. Pai Gow poker je jedním z příkladů spojení Východu a Západu.

Pai Gow Poker: East Meets West

Pai Gow ve starověké čínské civilizaci

Kořeny Pai Gow sahají daleko zpět, ještě před dynastií Song, která trvala několik století od 960 do 1200. Hra s dominem je podobná pokeru v tom smyslu, že cílem je vytvořit vítěznou kombinaci.

Domino páry jsou seřazeny od nejlepšího páru po nejhorší pár. Páry v tradičním Pai Gow odrážejí čínskou mystiku, mytologii a symboliku. Nejvyšší Stvořitel je například nejvyšším párem. Civilní páry odkazují na husu, švestkový květ a Zemi.

Existují také vojenské dvojice, které vycházejí z očíslovaného vojenského žebříčku od jedné do devíti. Výraz Pai Gow, který znamená „udělat devět“, možná pochází z toho.

Pai Gow v moderní popkultuře

V moderních médiích se objevilo několik tradičních čínských her a Pai Gow není výjimkou. Například v akčním thrilleru Premium Rush scénáristy/režiséra Davida Koeppa z roku 2012 antagonista prohraje peníze v Pai Gow kvůli neuspokojivým handám a špatným sázkovým rozhodnutím. Film ukazuje tradiční Pai Gow hrané v ošuntělých salonech čínské čtvrti v srdci New Yorku, dokonalý příklad setkání Východu se Západem.

Pai Gow se také objevil na malé obrazovce. V úspěšném televizním sitcomu How I Met Your Mother je epizoda, kde Barney Stinson (hraje Neil Patrick Harris) hraje hru založenou na Pai Gow v kasinu s několika Asiaty.

Podobně epizoda v televizním kriminálním seriálu White Collar staví pozornost na Pai Gow. V epizodě s názvem All In se hlavní hrdina vydává v utajení, aby našel pohřešovanou osobu. K tomu se vydává za high-rollera hrajícího Pai Gow.

Zrození Pai Gow Poker

V roce 1985 vytvořil majitel kalifornského klubu Sam Torosian hru, kterou nazval Pai Gow poker. Způsob, jakým to udělal, byl modifikovat čínský poker. Místo toho, aby hráči seřadili 13 karet do tří rukou, Torosianova hra je přiměla k uspořádání sedmi karet do dvou rukou.

Torosianův vynález byl velkým hitem v Kalifornii, Las Vegas a nakonec i v zahraničí. Bohužel si na hru nevzal patent, a tak nemohl profitovat z úspěchu Pai Gow pokeru.

Pai Gow online

Jako mnoho dalších pokerových variant, Pai Gow úspěšně provedl přechod do světa internetového hazardu. Pai Gow poker je v online kasinech extrémně populární v Číně a dalších asijských zemích. Na internetu je však také spousta dalších hazardních destinací, kde si hru mohou užít hráči z jiných částí světa.

Mnoho online a mobilních kasin navíc nabízí demo nebo zkušební verzi hry. To je užitečné zejména pro začátečníky, protože jim to umožňuje naučit se hrát poker Pai Gow bez použití – a ztráty – skutečných peněz.

About the author
Lukáš Novák
Lukáš Novák
About

Lukáš Novák je poutavá kombinace české historie a vroucí vášně pro hraní. Jako expert na lokalizaci obsahu online kasin se stará o to, aby každá hra působila jedinečně česky, ale zároveň si zachovala své globální kouzlo.

Send email
More posts by Lukáš Novák
undefined is not available in your country. Please try:
A Night to Remember: Las Vegas Local Hits $200,000 Video Poker Jackpot
2024-05-16

A Night to Remember: Las Vegas Local Hits $200,000 Video Poker Jackpot

Zprávy