Zprávy

July 14, 2021

Jak se Pai Gow Poker liší od čínského pokeru?

Lukáš Novák
WriterLukáš NovákWriter

Existují desítky pokerových variant, ze kterých si hráči mohou vybrat v kamenných i online kasinech. Dvě z nich jsou Pai Gow a čínský poker, což jsou dvě hry, které se od sebe liší. Ačkoli oba mají své kořeny v Číně, hrají se jinak.

Jak se Pai Gow Poker liší od čínského pokeru?

Stručná historie Pai Gow Poker

V roce 1985 vytvořil majitel klubu z Los Angeles Sam Torosian poker Pai Gow. Dokázal to kombinací klasického pokeru s prvky tradiční čínské domino hry zvané Pai Gow.

Původní hra Pai Gow se hraje s 32 domino, zatímco poker Pai Gow se hraje se standardním balíčkem 52 karet plus jedním žolíkem. Nová hra Torosian, lákavá směs mezi herními kulturami Východu a Západu, se okamžitě stala hitem.

Pozadí čínského pokeru

Existuje několik teorií o původu čínského pokeru. Někteří se například domnívají, že čínský poker a Pai Gow vznikly zhruba ve stejnou dobu v Číně před stovkami let.

Další teorie říká, že tradiční hra domino Pai Gow, kterou přinesli čínští přistěhovalci do Spojených států v 19. století, se spojila s pokerovými hrami jako Stud a Draw. Právě z těchto hybridních her údajně vznikl čínský poker.

Jisté je, že World Series of Poker (WSOP) zahrnoval čínský poker v roce 1995, ale v roce 1997 od něj upustil. Samotný čínský poker zplodil několik variant, včetně otevřeného čínského pokeru a badugi.

Kontrasty a srovnání Pai Gow Poker a Chinese Poker

Obě pokerové varianty jsou podobné v tom smyslu, že vyžadují štěstí a dovednost. Liší se však v několika dalších aspektech.

Počet hráčů

Čínský poker se hraje mezi dvěma až čtyřmi hráči, zatímco poker Pai Gow zahrnuje šest hráčů.

Pokerové ruce

Hráč pokeru Pai Gow obdrží sedm karet z balíčku 53 karet, zatímco hráč čínského pokeru dostane 13 karet.

Hráči Pai Gow také potřebují vytvořit dvě karty: jednu kartu a dvě karty. V čínském pokeru hráči seskupují své karty do tří karet: jedna kombinace tří karet ("přední"), jedna kombinace pěti karet ("střed") a další kombinace pěti karet ("zadní").

Sázení

V pokeru Pai Gow hráči obvykle uzavírají sázky předtím, než jsou rozdány karty. Jediná sázka, která se uzavírá na dobu trvání hry, musí spadat do minimálního a maximálního limitu sázení u stolu.

Čínský poker na druhou stranu nezahrnuje žádné sázení. Místo toho se hra hraje o sázky, které jsou známé jako jednotky. Jednotka se skládá z předem stanoveného množství peněz, na kterých se hráči dohodnou před zahájením hry.

Úroveň složitosti

Ačkoli se obě hry snadno naučí začátečníky, je pravděpodobně snazší se v čínském pokeru zdokonalit díky jeho relativně jednoduchému hernímu mechanismu a kombinacím. Na druhou stranu jsou pravidla Pai Gow propracovanější, jejichž zvládnutí může vyžadovat trochu více úsilí.

Tyto dvě pokerové hry jsou k dispozici jak v pozemních, tak i v pozemních hrách online kasina. Začátečníci i ostřílení hráči mohou také hrát čínský poker a Pai Gow online zdarma nebo za skutečné peníze.

About the author
Lukáš Novák
Lukáš Novák
About

Lukáš Novák je poutavá kombinace české historie a vroucí vášně pro hraní. Jako expert na lokalizaci obsahu online kasin se stará o to, aby každá hra působila jedinečně česky, ale zároveň si zachovala své globální kouzlo.

Send email
More posts by Lukáš Novák
undefined is not available in your country. Please try:
The House Edge Showdown: Face Up Pai Gow Poker vs. Tradiční Pai Gow Poker
2024-04-17

The House Edge Showdown: Face Up Pai Gow Poker vs. Tradiční Pai Gow Poker

Zprávy