Zprávy

November 24, 2021

Fakta o Pai Gow, která jste pravděpodobně nevěděli

Lukáš Novák
WriterLukáš NovákWriter

Pai Gow Poker je karetní hra s nízkým rizikem kvůli jejím častým strkáním a pomalému hraní. Ozdobně zdobená hra, často známá jako dvouruční poker, je dovednostní hrou, kterou se lze rychle naučit.

Fakta o Pai Gow, která jste pravděpodobně nevěděli

Tato hra má velký smysl pro kamarádství, protože všichni hrají proti stejnému dealerovi, takže pokud jedna osoba vyhraje nebo prohraje, celý stůl je ovlivněn stejným výsledkem. V případě, že hledáte zábavnou hru, kterou byste si mohli zahrát se svými přáteli, Pai Gow Poker je skvělou volbou. Většina karetních hráčů to již ví, ale je jich pár zajímavá fakta o Pai Gow Poker možná si toho neuvědomujete.

5 zábavných faktů o Pai Gow

  • Pai Gow Poker zachránil Card Club

Aby zachoval svůj upadající karetní klub v Kalifornii, vymyslel chlap jménem Sam Torosian Pai Gow Poker. V roce 1985 vytvořil tuto hru a od té doby se stala obrovským hitem v karetních klubech a kasinech po celé zemi. Bohužel Sam přišel o miliony dolarů na licenčních poplatcích, protože zanedbával patentování karetní hry.

  • Pai Gow opravdu není poker

Pai Gow Poker je stolní hra, nikoli poker. V tomto ohledu je to stejné jako Texas Hold'em Bonus, Caribbean Stud a Fortune Three Card Poker. Zatímco výhoda domu je při správném hraní nízká, existují způsoby, jak ji dále snížit, pokud hru ovládnete zevnitř i zvenku.

  • Hra Pai Gow Poker inspirovaná Domino

Čínská hazardní hra Pai Gow Poker, která využívá 32 domino a sahá až do dynastie Song, je inspirací pro Pai Gow Poker. Každé čínské kasino, stejně jako velká kasina po celém světě, bude mít tuto hru na svém herním parketu. Při hraní Pai Gow je také 35 960 možných kombinací čtyř dlaždic.

  • Puy Soy také inspiroval hru

Sam Tororsian byl ovlivněn také Puy Soy. Ruka se skládá z 13 karet rozdělených do trojic. Hráči je používají proti třem bankám, aby hráli své karty proti sobě. Sam proto smíchal Puy Soy s Pai Gow a přidal draky, aby to bylo pro západní publikum přitažlivější. Zbytek, jak se říká, je historie.

  • Pai Gow Poker není americký Pai Gow

Navzdory skutečnosti, že Pai Gow Poker byl nazván „verzí Pai Gow v americkém stylu“, není to přesvědčivý popis. Chcete-li hrát Pai Gow Poker, hrajete proti dealerovi a musíte nastavit dvě nejvyšší kombinace, které můžete ze svých rozdaných karet. Nicméně jádro hry Pai Gow Poker je podobné jako u Pai Gow.

Závěrečné myšlenky

Existuje jen málo her s tak zábavnou historií jako poker Pai Gow. Tato zábavná fakta jsou jen některé ze zajímavých věcí na této stolní hře. Přesvědčte se sami, proč tolik lidí po celém světě baví hrát Pai Gow Poker a vyzkoušejte si to.

About the author
Lukáš Novák
Lukáš Novák
About

Lukáš Novák je poutavá kombinace české historie a vroucí vášně pro hraní. Jako expert na lokalizaci obsahu online kasin se stará o to, aby každá hra působila jedinečně česky, ale zároveň si zachovala své globální kouzlo.

Send email
More posts by Lukáš Novák
undefined is not available in your country. Please try:
A Night to Remember: Las Vegas Local Hits $200,000 Video Poker Jackpot
2024-05-16

A Night to Remember: Las Vegas Local Hits $200,000 Video Poker Jackpot

Zprávy